Prowadzę spotkania motywacyjne, pokazy i warsztaty fotograficzne – z podróży, prelekcje na temat krajów, wypraw, plemion. Świetnie sobie radzę na spotkaniach motywacyjnych. Moje doświadczenia, historię które znam (bo byłem ich świadkiem) idealnie pasują do storytellingowych standardów. Nie wahaj się, zadzwoń, napisz: piotr@trybalski.com, +48 791 851 871
Poniżej prezentuję tematy. Osoby, firmy, festiwale zainteresowane pokazem – zapraszam do kontaktu.

Informacje na temat warsztatów fotograficznych można znaleźć w moim serwisie “Fotograf w podroży” – http://FotografwPodrozy.pl

Aktualnie realizowane pokazy:

Bye Bye Havana!

PTR2200-01-620x350[1]Kuby są dwie. Pierwsza ukryta jest za murami resortów w Varadero – lśniąca turkusem basenów, zacieniona parasolami drinków i brzmiąca idealnymi dźwiękami son. Druga to dziurawe autostrady, stare samochody, walące się neoklasycystyczne cacka Hawany, wielkie plantacje i małe zagony; uliczki Trinidadu i tajemnicze santeryjskie kapliczki. Pełna gorących rytmów salsy, nocnych, ekskluzywnych klubów i zwykłych, podłych knajpek gdzie mojito leje się strumieniami, a grana na żywo muzyka posiada moc, nie pozwalającą przysłuchiwać się obojętnie. Będzie to opowieść o Kubie dobrego Castro i sadysty Che Guevary – o reality show, które ci dwaj panowie zgotowali milionom mieszkańców gorącej wyspy. O jednym z najbardziej dziwnych, najbardziej pięknych i nostalgicznie romantycznych miejsc naszej planety. O Kubie, która znika, zmienia się, normalnieje
Czas: 45 -120 min, zdjęcia + muzyka

Meeting people is easy (Łatwo jest spotykać ludzi)

spotykacTo fotograficzna opowieść o ludziach spotykanych na podróżniczym szlaku. Spotkamy Harnasia z Jordanowa, który z zakonu trafił za kraty by zostać strongmanem i pomagać ubogim. Spotkamy Pablo Forcade, muzyka z kubańskiego Trinidadu i majańskich Indian, którzy wciąż oddają cześć swoim bogom. Poznamy Marię Stecę, pilnującą wesołego cmentarza w Rumunii i piękne kobiety z plemienia Fulani w Mali. Trafimy na niesamowity festiwal w serbskiej Gucy i festiwal Petera Gabriela WOMAD w Anglii.

Czas: 45 -120 min, zdjęcia + muzyka

Fotografowanie w podróży

warsztatFotograficzna opowieść o miejscach, do których warto dotrzeć z  aparatem fotograficznym. Staniemy u stóp Everestu w Nepalu i ręki Fatimy w Mali, pożeglujemy na Karaiby i powędrujemy w australijski outback. Zobaczymy krajobrazy Czarnogóry zaułki Hawany, lody i ogień Islandii ostatnich Majów Gwatemali. Trafimy w austriackie Alpy i pomiędzy stylowe budynki holenderskich miast.
Czas: 45 -120 min, zdjęcia + muzyka

Mali – wyprawa do muzycznego serca Afryki

Afryka Zachodnia, mimo, że ostatnimi czasy nękana doniesieniami o kolejnych porwaniach obcokrajowców (turystów) i powstaniami wciąż stanowi niesamowitą pokusę dla wszelkiej maści globtroterów, podróżników i innych, których urzekły opowieści Mungo Parka. Wielkim skarbem regionu jest muzyka. Takie nazwiska jak Ali Farka Touré, Toumani Diabaté, czy zespół Tinariwen są już całkiem dobrze znane w muzycznych kręgach Europy i obu Ameryk. I właśnie tym muzycznym szlakiem wybierzemy się do Mali, na Festiwal Pustyni, który co roku odbywa się na pustyni niedaleko magicznego Timbuktu. Odwiedzimy tajemniczych Dogonów, dotkniemy Ręki Fatimy, spłyniemy Nigrem i przespacerujemy się w cieniu największego, glinianego meczetu Afryki w Djenne. Towarzyszyć nam będzie muzyka, dużo fotografii i opowieści.
Czas: 45 -120 min, zdjęcia + materiał filmowy + muzyka

 

Australia – śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego

Wyprawa z napędem na cztery koła, australijskimi śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego, prowadziła ze stolicy stanu Australia Zachodnia (Perth), najsłynniejszymi szlakami pustynnego interioru wprost pod Górę Kościuszki – najwyższy szczyt Australii. Odwiedzimy większość miejsc o nazwach geograficznych związanych z nazwiskiem Strzeleckiego, a także tzw. południową trasą badań i odkryć najsłynniejszego polskiego podróżnika. Wyprawa trwała dwa miesiące i liczyła ok. 14 000 km, z czego ok. 10 000 km bezdrożami. Pokaz ilustrowany muzyka aborygeńską.
Czas: 45 -120 min, zdjęcia + materiał filmowy + dźwięki Australii (nagrania terenowe)

 

Wenezuela – w poszukiwaniu tepui

Wenezuela, w górze rzeki Cuchivero, dopływu Orinoko.

Wyprawa, której celem był lot i lądowanie na jednym z niezbadanych tepui – płaskich wzgórz, na których Artur Conan Doyle umieścił akcję swojej książki “Zaginiony świat”. I chociaż nie udało się sprostać zadaniu, blisko miesięczny pobyt w Wenezueli pełny był przygód, zwrotów akcji, napotkanych ludzi i wspaniałych miejsc. Odwiedzimy miasto przestępców Caracas, wenezuelskie Andy i cud inżynierii – kolejkę linową w Meridzie. Spędzimy mnóstwo czasu nad Orinoko w poszukiwaniu motyli, aż w końcu wylądujemy na bajecznych plażach Morza Karaibskiego.
Czas: 45 -120 min, zdjęcia

Islandia – w krainie wody, ognia i lodu

Islandia to bardzo dziwny kraj. Do niedawna leciało się tu liniami Iceland Express, których operatorem był przewoźnik z Czech. Największą mniejszością w kraju są Polacy, przysmakiem hekarl – popsute mięso rekina, a do 1989 roku nie można było kupić tu piwa. I chociaż przez większość roku ciemno tu i chmurno – Islandczycy to urodzeni optymiści. Opowieść o dziwnym i… jednym z najbardziej niesamowitych przyrodniczo miejsc na ziemi. Pełnym ogromnych wodospadów, których nie znajdziecie nigdzie indziej, wielkich wulkanów, połaci zielonych, pokrytych mchami pól i iście księżycowych krajobrazów.
Czas: 45 -120 min, zdjęcia + materiał filmowy

W poszukiwaniu ostatnich Majów

Wyprawa do świata Majów – Gwatemali i Hondurasu. Odwiedzimy największe, majańskie świątynie Tikal, święte jezioro Atitaln, poznamy historię boga Maximona i odwiedzimy wioskę Chichicastenango, gdzie czci się Chrystusa, nie zapominając o majańskich bogach i bożkach. Będziemy wspinać się na czynny wulkan Pacaya i wędrować przez małe wioski. To będzie opowieść o jednej z największych cywilizacji i kultur, zniszczonej przez głupotę, brak tolerancji i krótkowzroczność Białych Twarzy.
Czas: 45 -120 min, zdjęcia

 

 

Close
Go top